Shkolla fillore "Dituria" Saraj


Go to content

Njėsi mėsimore

Lėndėt mėsimore > Informatikė > Klasa VII

Tema 1
Bazat e informatikės

1

Kuptimet themelore

2

Historiku i kompjuterėve

3

Gjeneratat e kompjuterėve

4

Llojet e kompjuterėve5

5

Pėrdorimi i kompjuterėve nė shoqėri

Tema 2
Kompjuteri

1

Pėrbėrja e kompjuterit

2

Hardueri - njėsia qendrore

3

Njėsitė hyrėse

4

Njėsitė dalėse

5

Kujtesat e brendshme

6

Llojet e kujtesave

7

Softueri dhe llojet

8

Sistemi Operativ Windows, ikonat dhe elementet e dritares

9

Windows Explorer dhe veprimet me datoteka

   

Tema 3
Multimedia

1

Kuptimet themelore pėr multimedian

2

Njohje me video playerin

3

Datotekat : audio, video

   
   

Back to content | Back to main menu